Jakość

Naszym najważniejszym celem jest dostarczenie klientom najwyższej jakości mięs i wędlin – zgodnych z restrykcyjnymi przepisami. Dlatego dokładnie kontrolujemy surowce na każdym etapie produkcji. Jakość ZM Karol potwierdzają także certyfikaty jakości BRC i IFS, które najlepiej świadczą o pracy, jaką wkładamy w rozwój jakościowy.

Za wyjątkowym smakiem oraz tradycyjnym aromatem naszych wyrobów stoi też chęć dbania o środowisko naturalne. Wierzymy, że wysoka jakość naszych produktów ma związek z mikroklimatem, jaki panuje na obszarze Natura 2000.

Zdecydowaliśmy się również zainwestować w zaawansowane maszyny, które pomagają nam w wywieraniu jak najmniejszego wpływu na środowisko naturalne. Doskonałym przykładem jest wybudowana przez nas ekologiczna oczyszczalnia ścieków oraz farma fotowoltaiczna.

Ciągle rozwijamy się i dbamy o spełnianie wszystkich norm prawnych i oczekiwań naszych klientów.

Ekologiczna produkcja

Stawiamy na odpowiedzialną i ekologiczną produkcję. Od samego początku było to dla nas bardzo ważne, gdyż nasze przedsiębiorstwo ulokowane jest na obszarze Natura 2000, nieopodal rzeki Bug na Lubelszczyźnie. Ma to niewątpliwy wpływ na wyjątkową mikroflorę, jaka panuje w naszych zakładach.

O ekologię dbamy w sposób kompleksowy, dlatego wykorzystujemy nowoczesne maszyny, tradycyjne receptury, naturalne przyprawy, a przede wszystkim wybieramy mięso od dostawców, którzy dbają o humanitarny chów zwierząt.

Jednym z naszych najważniejszych celów jest tworzenie firmy, która ma minimalny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego mamy własną oczyszczalnię ścieków, a także nowoczesną farmę fotowoltaiczną, która wspiera część zakładu energią odnawialną. To jeszcze nie koniec naszych proekologicznych działań – stawiamy na opakowania produktów, które nadają się do recyclingu.

Najlepszym przykładem odpowiedzialnego działania jest Linia Podlasie, która stanowi synonim naturalnych smaków i ekologicznej produkcji. Produkty z tej linii są pozbawione chemicznych dodatków i ulepszaczy smaków, dzięki temu już przy pierwszym kęsie kiełbasy, mięsa czy wędliny poczujesz jakość, z której słynie ZM Karol.

Tradycyjne polskie smaki

Produkty ZM Karol to najwyższa jakość wyrobów mięsnych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Nasza oferta obejmuje różnorodne produkty – aromatyczne boczki, wykwintne kiełbasy, soczyste szynki, a także doskonałe schaby. Wyjątkowy smak i aromat tych produktów wynika ze stosowania tradycyjnej receptury oraz determinacji, z jaką staramy się ograniczać sztuczne konserwanty.

Co wyróżnia jakość ZM Karol? Z pewnością jest to tradycyjna receptur wyrobów mięsnych. Korzystamy też z najlepszych składników – starannie wyselekcjonowanych i poddawanych rygorystycznym kontrolom jakości. Dbamy także o to, by produkty z naszej oferty były wolne od sztucznych barwników, fosforanu czy glutaminianu sodu. Dzięki temu nasze wyroby są prawdziwą ucztę dla kubków smakowych, co doceniają wszyscy miłośnicy tradycyjnych smaków.

Wyselekcjonowane mięso

W ZM Karol przykładamy ogromną wagę do selekcji surowców używanych do produkcji naszych wędlin. Dlatego zdecydowaliśmy, że większość naszych surowców będzie pochodzić jedynie z Polski.

Współpracujemy również z lokalnymi dostawcami, ponieważ wiemy, że na Podlasiu ogromne znaczenie ma dbałość o dobrostan i zdrowie zwierząt, a także ekologiczna hodowla. Nasi partnerzy tworzą odpowiedzialne biznesy, dlatego wiemy, że możemy im zaufać.