Jednym z celów naszego zakładu mięsnego Karol jest aktywne wspieranie lokalnej społeczności. Dlatego chętnie angażujemy się w lokalne działalności, które mają nieść pomoc potrzebującym lub po prostu łączyć i zmieniać podlaską społeczność. Przekonaj się, jakie inicjatywy społeczne i projekty charytatywne wspiera ZM Karol.

6 inicjatyw społecznych i projektów charytatywnych wspieranych przez ZM Karol

Zależy nam na tworzeniu aktywnego przedsiębiorstwa, które dba nie tylko o jakość oferowanych wyrobów, ale również o lokalną społeczność i środowisko. Dlatego systematycznie angażujemy się w akcje charytatywne, ekologiczne i inicjatywy organizowane przez mieszkańców z okolicznych gmin, miast czy wsi. Chcemy być częścią tej społeczności, wspierać potrzebujących i pomagać w aktywizacji mieszkańców – sprawdź, jak robiliśmy to dotychczas!

Akcja Czysta Ziemia

Ekologia i czyste środowisko jest dla nas ważne, czego najlepszym przykładem jest zrównoważony rozwój naszego przedsiębiorstwa. Jednak w ZM Karol dbamy nie tylko o dostarczanie ekologicznych wyrobów, ale również chętnie bierzemy udział w inicjatywach, które mają poprawić stan środowiska naturalnego. Aktywnie angażujemy się w akcję Czysta Ziemia. Dołączamy do mieszkańców i razem sprzątamy okoliczne lasy oraz zielone tereny.

W 2023 roku wzięliśmy udział w gminnym sprzątaniu świata, który odbył się Rzeczycach. Razem z mieszkańcami oznaczyliśmy nowe Punkty Czystości i wspólnie włączyliśmy się do akcji sprzątania okolicznych terenów.

Szlachetna Paczka

Regularnie angażujemy się w przygotowanie Szlachetnej Paczki – to już tradycja zespołu ZM Karol. Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą, że dobrem należy się dzielić, postanowiliśmy wywołać uśmiech na twarzy tych, którzy na co dzień borykają się z różnymi trudnościami. W 2022 roku z okazji 10-lecia Szlachetnej Paczki przygotowaliśmy prezenty dla rodziny, wychowującej dziewczynę, chorującą na dziecięce porażenie mózgowe. Niczym elfy św. Mikołaja zadbaliśmy o to, by w paczkach znalazły się zarówno produkty codziennej potrzeby, jak i drobne upominki. To był wspaniały sposób na to, by poczuć magię świąt!

PGE Ultramaraton Nadbużański w Mielniku

Zdrowe społeczeństwo to aktywni ludzie, dlatego z przyjemnością zostaliśmy głównym sponsorem Nadbużańskiego Ultramaratonu, który odbył się 17.09.2022 roku. Na uczestników czekały nie tylko ogromne emocje i nagrody, ale również stoisko z pysznymi produktami ZM Karol.

Chcemy wspierać pozytywne nawyki i zdrowy styl życia, więc z przyjemnością dołączyliśmy do zespołu PGE Ultramaraton Nadbużański w Mielniku. W ten sposób zwróciliśmy uwagę na potrzebę ruchu, a przede wszystkim doceniliśmy uczestników, którzy w pocie czoła pokonywali kolejne ograniczenia, realizowali swoje cele i po prostu dobrze się bawili. Z chęcią po raz kolejny dołączyliśmy do kibicowania oraz wspaniałego klimatu, jaki towarzyszył temu wydarzeniu. Nie możemy doczekać się kolejnego ultramaratonu!

Gaszyn Challange dla Hani

Nie boimy się wyzwań, które mają zmienić ludzkie życie czy też ułatwić spełnianie marzeń i powrót do zdrowia. Dlatego z wielką chęcią jako ZM Karol wzięliśmy udział w Gaszyn Challange. Czym była ta akcja? To wyzwanie na rzecz dzieci walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni. Chętnie dołączyliśmy do tej akcji, wykonaliśmy pompki i inne ćwiczenia, a przede wszystkim wsparliśmy darowizną zbiórkę na rzecz Hani, która czekała na terapię genową w Stanach Zjednoczonych.

Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do tej zbiórki, która zakończyła się sukcesem i dzięki temu Hania mogła rozpocząć terapię genową. Z przyjemnością obserwujemy postępy w rehabilitacji Hani – oraz przesyłamy jej mnóstwo uśmiechu!

Mural na ścianie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego

Dbamy o to, by historia naszego kraju została zapamiętana przez kolejne pokolenia, a bohaterowie odpowiednio uczczeni. Właśnie z tego powodu z przyjemnością ufundowaliśmy wspaniały mural, który został namalowany na ścianie Liceum Ogólnokształcącego w Międzyrzeczu Podlaskim, które nosi imię gen. Władysława Sikorskiego.

Malowidło przedstawia patrona placówki oraz wydarzenia związane z życiem i śmiercią tego wojskowego. Postanowiliśmy wziąć udział w tej akcji, aby młodzież z tej szkoły zyskała kolejną motywację do tego, aby przyjrzeć się postaci gen. Sikorskiego. Chcieliśmy również zainteresować ich historią, a przy okazji też dodać budynku oryginalnego charakteru,  który wizualnie wzbogaci tę przestrzeń.

Mural został odsłonięty w 2021 roku, a jego wykonaniem zajęli się artyści z warszawskiej firmy Wallart.

Wsparcie finansowe dla międzyrzeckiego szpitala

W trakcie pandemii aktywnie wspieraliśmy darowiznami międzyrzecki szpital, żeby pacjentom i pracownikom tej placówki nie zabrakło potrzebującego sprzętu oraz środków ochrony osobistej. Właśnie z tego powodu w 2020 roku dofinansowaliśmy Oddział Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzeczu Podlaskim.

Oto kilka przykładowych inicjatyw społecznych i projektów charytatywnych, które wsparł ZM Karol.